Pobyt rehabilitacyjny umilą widoki dużych kompleksów leśnych, atrakcyjne tereny przez które prowadzą turystyczne szlaki piesze i rowerowe. Nad okolicą roztacza się niezwykła aura tajemniczości, warto się w nią zagłębić i poznać wiele unikalnych w skali światowej atrakcji turystycznych, historycznych oraz przyrodniczych.

ZAMOŚĆ

Nazywany jest „Perłą Renesansu”, „Miastem Arkad” i „Padwą Północy” jest jednym z najpiękniejszych miast Polski dzięki unikalnemu, zabytkowemu Staremu Miastu wpisanemu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W pobliżu, na południe od miasta, rozciąga się malownicza, również warta poznania kraina Roztocze.

ŁAŃCUT

Zamek w Łańcucie to miejsce pełne przepychu i ozdób, które robią wrażenie nawet na tych, którzy nie są historykami sztuki. A do tego możemy tu zwiedzać powozownię i spacerować po pięknym parku.
Nie zobaczycie tu surowych, starych murów, które docenią tylko wybitni znawcy architektury. Dawna rezydencja Lubomirskich i Potockich, elegancka i zadbana z zewnątrz, w środku zachwyca niezwykle bogatym i różnorodnym wyposażeniem.

ZWIERZYNIEC

Pałac na Wodzie w Zwierzyńcu został zbudowany w XVIII wieku dla rodziny Zamoyskich, której przypisuje się także założenie Zwierzyńca. Pałac początkowo stanowił część kompleksu myśliwskiego, a otaczające go stawy były wykorzystywane w celach rekreacyjnych oraz w hodowli zwierzyny dla polowań. Pałac jest doskonałym przykładem barokowej architektury. Znajduje się na sztucznej wyspie, otoczony wodami stawów, co nadaje mu niezwykłego charakteru i sprawia, że wydaje się unosić na wodzie. Jest to budynek parterowy, o ozdobnej elewacji i charakterystycznym dachu w formie kopuły. Wewnątrz pałacu zachowano bogate detale architektoniczne oraz wystroju z epoki.

SZUMY NAD TANWIĄ

Szumy nad Tanwią – jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów z Roztocza.
Ta piękna atrakcja turystyczna oddalona jest o około 30 km od Rehabilitacja Lubycza Królewska
Wyjątkowo malowniczy przełom Tanwi z następującymi po sobie niewielkimi wodospadami przyciąga swoją niezwykłością wielu turystów.

RUINY CERKWI W KNIAZIACH

W niedalekiej odległości od naszego Ośrodka, w Kniaziach znajdują się ruiny cerkwi pod wezwaniem św. Paraskewy.
Ostatnia scena w nominowanym do Oskara filmie „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, rozgrywa się właśnie w ruinach cerkwi. Murowana cerkiew pw. św. Paraskewy powstała w latach 1798–1806. W czasach swojej świetności świątynia mogła pomieścić nawet 1000 osób i była cerkwią parafialną dla ponad 5000 wiernych. Cerkiew została uszkodzona w wyniku ostrzału artyleryjskiego czasie II wojny światowej w 1941 i spalona w 1944.
 
Scroll to Top